Abonelik İptali İşlemleri Artık Çok Daha Kolay

Halis Demir
823 görüntülenme

Bugün itibari ile Resmi Gazete içerisinde yayınlanan bildiriye göre, abonelik iptali işlemleri internet üzerinden yapılabilecek. Artık 15 kere faks, 25 kere posta göndermeyeceğiz!

resmi-gazete-abonelik-iptali-teknobiyotik-min

İnternet ve mobil abonelik gibi sistemlere üye olurken ne kadar vakit harcıyoruz? Bazıları için tek bir tuş bile yeterli olabiliyor. Ancak bu abonelikleri iptal etmek oldukça zorlayıcı ve zahmetli olabiliyor. Bugün Resmi Gazete‘de yayınlanan bildiriye göre bu durum değişiyor.

Resmi Gazete’de bugün yayınlanan torba kanun kapsamında, abonelik iptali için elektronik ortamlardan yapılan talepler kabul edilmek zorunda. Şimdiye kadar kullanıcı, iptal talebini yazılı olarak göndermek zorundaydı. Bu aşamada da ya faks göndermemiz, ya da posta ile dilekçe göndermemiz gerekiyordu. Genellikle de ya faks makinesi çalışmıyor, ya da posta ellerine ulaşmamız oluyordu.

Torba yasasında yayınlananlara göre, artık bankalar elektronik ortamdan sözleşme başlatabilecek. Bununla birlikte müşteriler, banka şubesine gitmeden, imza atmadan sözleşme başlatabilecek. Bu şekilde banka ve kredi kartı kolaylıkla çıkartılabilecek.

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR