Amazon, Kripto Para ve Blok Zinciri Uzmanı İşe Alıyor !

Mert Çetin Çetintaş
315 görüntülenme

Amazon ödeme olarak kabul etmediği kripto para birimine geçişi işaret eden yeni bir ilana göre, ödeme ekibi için dijital para birimi ve blockchain uzmanı işe alıyor. Amazon.com, ödeme olarak kripto para birimini kabul etmiyor, ancak bir sözcü Insider’a şirketin “kripto para alanında meydana gelen yeniliklerden ilham aldığını ve bunun Amazon’da nasıl görünebileceğini araştırdığını” söyledi.

Blockchain

Amazon’un bulut bölümü olan Amazon Web Services (AWS) zaten yönetilen bir blok zincirini hizmetine sahip. Ancak CEO Andy Jassy, 2017’de AWS bölümünün başındayken şirketin alanı “izlediğini” , fakat Amazon’un “blok zinciri için dağıtılmış bir defter kullanmaktan çok daha geniş olan pek çok pratik kullanım örneği görmediğini” söyledi.

Apple, Mayıs ayında “alternatif ödemeler” için bir iş geliştirme müdürü alanında benzer bir ilan yayınlamıştı ve bu rolün temel nitelikleri arasında; dijital cüzdanlar, BNPL, Hızlı Ödemeler, kripto para birimi vb. yer almaktaydı. Küresel olarak, dijital para ve blok zinciri teknolojisine geçişe hala tam olarak sıcak bakılmasa bile, dünya devi birçok şirketin ve ülkenin bu teknolojiye çoktan adım attığını söyleyebiliriz.

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR