Artık Instagram’da Bağış Toplanabilecek

Halis Demir
182 görüntülenme

Instagram, belli ülkelerde bireysel hesapların bağış toplamasına olanak sağlayan özelliğini yayınladı.

Instagram, takipçilerin fenomenlere bağış yapabileceği bir özelliği ABD, İngiltere ve İrlanda içerisinde yayınladı. Geçimini tamamen Instagram üzerinden sağlayan kişiler ve profiller, bağış toplama özelliği sayesinde takipçilerinden doğrudan para kazanabilecek.

Instagram içerisinde yayınlanan özellik deneme amaçlı şimdilik 3 ülke ile sınırlı duruyor. İlerleyen dönemlerde çok daha geniş kitleler için kullanılabilecek olan özellik, sınırlı sayıda profil ile denenmeye başladı.

Bağış toplama özelliğini etkinleştirmek için küçük bir ayar bulunuyor. Üstelik bağışlar tamamen Stripe iş birliği ile toplanıyor ancak bağış yapmak isteyenler Mastercard, Visa, Paypal gibi ödeme kuruluşları ile ödeme yapabilecek.

Bağı toplama için geçerli bir sebebiniz olması gerekiyor. Bağış sebebi belirlendikten sonra Instagram içerisinde bir onaydan geçecek ve en fazla 30 gün boyunca bağış toplanabilecek. Ancak Türkiye’de Stripe kullanılmadığı ve bireysel olarak bağış toplamanın yasal olmaması sebebi ile Türkiye’de bu özelliğin açılmayacağı düşünülüyor.

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR