Elon Musk, Apple Gibi Resmi Twitter Hesapları Hacklendi

Halis Demir
226 görüntülenme

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, dün gece itibari ile hacklendi. Elon Musk, Bill Gates, Apple gibi isimler takipçilerinden Bitcoin istedi.

twitter-bitcoin-hack-teknobiyotik-min

Bitcoin gibi dijital para sistemleri, her ne kadar güvenlik olarak üst düzey olsa da takip edilememesi konusu ne yazık ki suistimal edilebiliyor. Günümüzde günlük kullanımdan ziyade suçlulara kolaylık sağlayan dijital paralar, takip edilemediğinden dolayı yoğun bir talep görüyor.

Dün gece, siber korsanlar tarafından Twitter içerisinde keşfedilen bir açık sayesinde yüksek takpiçiye sahip birçok tanındık isim saldırıya uğradı. Onaylanmış ve yüksek takipçili hesapları hedef alan korsanlar, tüm hesaplardan benzer içerikler paylaştı ve takipçilerden Bitcoin istedi.

Hacklenen Twitter hesapları, genellikle kendisine Bitcoin gönderenlere belirli bir süre içerisinde 2 katı ile geri dönüş yapılacağı belirtildi. Üstelik tüm ünlü hesaplarda yakın zamanlarda aynı Bitcoin cüzdan kodu paylaşılmış olmasına karşın, durumu gerçek sanan çok fazla kullanıcı olduğu düşünülüyor.

Saldırıya uğrayan kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlar şimdiye kadar silinmiş durumda. Üstelik Twitter yetkilileri, durumu kontrol altına alabilmek için tüm onaylanmış hesapların Tweet atabilmesini ve şifre değiştirebilmesini engelledi. Her ne kadar durum kontrol altına alınmış olsa da şimdiye kadar 500.000 dolar üzerinde paranın toplandığı düşünülüyor.

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR