Facebook Messenger ve WhatsApp Birleşecek mi?

Halis Demir
232 görüntülenme

Yabancı kaynaklarda belirtilen bilgilere göre Facebook Messenger ve WhatsApp, entegre bir şekilde çalışabilir. Zuckerberg, geçtiğimiz yıl Facebook, Instagram ve WhatsApp’ı tek çatı altında toplamak istediğini belirtmişti.

facebook-whatsapp-entegrasyon-teknobiyotik-min

Bir süredir yabancı sosyal medya ve haber kaynaklarında dönen bilgilere göre, Facebook Messenger ile WhatsApp entegre olabilir. Bu durum ise bazı kullanıcıları sevindirse de, çoğu kullanıcının aklına güvenlik problemlerini getirdi.

Bir süredir Facebook Messenger ve Instagram’ın mesajlaşma özelliği entegre bir şekilde çalışıyordu. Şimdi ise WhatsApp, Facebook Messenger içerisinden de ulaşılabilir bir hale gelebilir. Ancak bu durum şimdilik yalnızca ihtimallerden ibaret. Konu hakkında resmi bir açıklama yapılmış değil.

Konunun gündeme gelmesi ile birlikte çoğu kullanıcı güvenlik konusundan şüphe ettiğini dile getirdi. Çünkü böyle bir entegrasyon sonrasında WhatsApp mesajları Facebook sunucularında yedeklenebilir. Bu da Facebook’un halihazırda pek güven vermeyen namı sebebi ile istenen bir durum sayılmaz.

Ancak böyle bir planın olması, Facebook’un bizim tüm WhatsApp mesajlarımızı kaydettiğini göstermiyor. WhatsApp mesajları hala çift taraflı şifrelemeye sahip bir teknik olarak bizden başkası göremez. Ancak bu durumun da tartışmalı olduğunu hatırlatmamızda fayda var.

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR