Intel’in Yeni Nesil İşlemcileri, Güvenlik için Özel Bir Yongaya Sahip Olacak

Halis Demir
94 görüntülenme

Intel tarafından üretilecek olan yeni nesil işlemciler, Tiger Lake kod adı ile karşımıza çıkıyor. Bu mimariye sahip olan işlemciler, bilgisayar korsanlarına karşı özel bir yonga bulunduracak.

intel-tiger-lake-teknobiyotik-min

Kişisel verilerimizi internet ile her geçen gün daha da fazla paylaşıyoruz. Peki bu verilerin kötü amaçlı kullanıcıların eline geçmemesi için nasıl bir çalışma izliyoruz? Antivirüs yazılımları, malware yazılımlarından daha fazla yapabileceğimiz pek bir şey olduğu da söylenemez. Intel de bu durumu fark etmiş ve güvenliği yazılımdan donanım boyutuna taşımaya karar vermiş.

Intel CET ismi ile karşımıza çıkan güvenlik yongası, Tiger Lake mimarisini kullanan işlemcilerde varsayılan olarak gelecek. Bu yonga, özellikle yazılımsal olarak tespit edilmesi çok zor olan saldırı methodlarına karşı yüksek seviye güvenlik sağlayacak.

Intel yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre, bu tarz güvenlik yongaları, gelecek nesil ile birlikte bir standart haline gelecek. Özellikle de sunucu sistemleri için önemli bir gelişme diyebiliriz. Ayrıca Microsoft, Intel CET desteği için özel bir Windows 10 güncellemesinin hazırlığına başlamış durumda.

Ayrıca tüm işlemcileri uygun fiyata satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR