Linux’ta Windows 10 Görünümü Nasıl Yapılır?

Halis Demir
442 görüntülenme

Windows kullanıcıları, bazı durumlarda virüs ve performans konusunda şikayet edebilir. Linux’a geçmek bir çözüm olsa da alışılmışın dışında olan arayüzler korkutuyor. Peki Linux’ta Windows 10 arayüzü nasıl sağlanır?

linuxfx-teknobiyotik

Eğer yıllardır Windows kullanıyorsanız ve Linux işletim sistemlerini tecrübe etmek istiyorsanız artık zamanı geldi diyebiliriz. Çünkü yılların ardından sonunda stabil çalışan bir Windows görünümüne sahip Linux dağıtımı yapıldı. Bu dağıtım ile birlikte neredeyse her şey Windows 10 arayüzüne kavuşacak ve kullanım zorluğu yaşatmayacak.

Eğer yeni bir Linux kullanıcısıysanız ve bu aşamada beklediğinizden daha fazla zorlandıysanız, Windows 10 kopyası bir arayüze sahip Linux ile işe başlayarak kendinize bir şans daha verebilirsiniz. İşte yeni Linux kullanıcılarını düşünene Linuxfx geliştiricileri, aynı isimle özel bir dağıtım.

Linuxfx isimli işletim sistemi, Ubuntu üzerinde geliştirildi ve Cinnamon Desktop arayüzünü tamamen Windows 10 benzeri bir sistem olarak modifiye edilmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Hatta işletim sistemini yükledikten sonra bilgisayarınızı açarken dahi Windows 10 logosu ile boot edebiliyor. Başlat menüsü, Cortana, sistem elemenleri, klasör tasarımları, daha ne olsun?

linuxfx-tema-teknobiyotik-1

Tüm görüntüler Windows 10 gibi olsa da, örnek vermek gerekirse Microsoft Mağaza uygulamasına girmek istediğinizde Ubuntu Uygulama Merkezi açılıyor. Bunun yanında ayarlar menüsü dahi Windows 10 görünümü olarak modifiye edilmiş.

Ayrıca Linuxfx işletim sistemine düzenli olarak gelen güncellemeler ile artık stabil bir performans sergileyebiliyor. Ubuntu üzerine kurulmuş olduğundan dolayı ise mağaza ve uygulama desteği oldukça geniş bulunuyor.

Eğer siz de Linux işletim sistemi kullanayım ama Windows 10 gibi gözüksün diyenlerdenseniz Linuxfx’i buradan indirebilirsiniz.

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR