MNG Kargo, kargo sektöründeki ilk hackathon’u düzenliyor

Halis Demir
243 görüntülenme

Kendi teknolojisini yaratma yolunda adımlar atan MNG Kargo, hackathon yarışması düzenliyor. Kargo sektöründe bir ilk olan yarışmada katılımcılar MNG Kargo müşterilerinin kargo takibini daha kolay yapabileceği ve müşterinin kargoyu daha hızlı ve kolay almasını sağlayacak geliştirme önerileri üzerinde çalışacak.

1594107673__H1A8962_copy-min

MNG Kargo, yeni teknolojik fikirlere verdiği önem doğrultusunda hackathon yarışması düzenliyor. Katılımcılar, yarışmada MNG Kargo müşterilerinin kargo takibini daha kolay yapabileceği bir geliştirme önerisi ve müşterinin kargoyu daha hızlı ve kolay almasını sağlayacak bir geliştirme üzerinde çalışacaklar.

Kargo sektöründe düzenlenen ilk hackathon

Başvuruların www.apizonehack.com üzerinden yapıldığı yarışmada son başvuru tarihi 20 Temmuz olarak belirlendi. 24 Temmuz Cuma günü saat 20.00’da başlayacak olan hackathon 26 Temmuz Pazar saat 16.00’da bitecek. Hackathon’a bireysel başvuru da yapılabiliyor, 1-7 kişilik takım olarak da katılım sağlanabiliyor. Üstelik tüm katılımlar ücretsiz. Yarışma sonunda ise birinci ekibe 35 bin TL, ikinci ekibe 25 bin TL ve üçüncü ekibe 15 bin TL nakit para ödülü verilecek.

MNG Kargo’nun kendi teknolojini yaratma yolunda adımlar attığını ve pozitif müşteri deneyimi noktasında teknoloji yatırımlarına hız verdiğini belirten MNG Kargo CTO’su Gökhan Yoluaçık, özellikle COVID-19 süreciyle birlikte müşterilerinin online alışverişe ve kargo şirketleriyle otomatik entegrasyonun önem kazanacağını, bunun da müşteri tercihlerinde en önemli unsurlardan biri haline geleceğini ön gördüklerini söylüyor. Ayrıca Gökhan Yoluaçık, “API Zone, sağlamış olduğu servisler ve altyapı sayesinde self-servis ve hızlı bir entegrasyon süreci yaratırken sektörümüz açısından da oldukça faydalı uygulamalar hayata geçireceğimizi düşünüyorum. Teknoloji ve dijital alanda yaptığımız yatırımlarla kargoculuk alanına yenilikler getirirken müşteri memnuniyetini de artırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR