Porsche, 3 Boyutlu Yazısı ile Piston Üretimine Başlıyor

Halis Demir
264 görüntülenme

Porsche yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre 911 GT2 RS için pistonlar tamamen 3 boyutlu yazıcılar tarafından üretilmeye başlandı.

porsche-3-boyutlu-yazici-teknobiyotik

Porsche, araçların üretiminde 3 boyutlu yazıcıların faaliyetini artırmayı hedefliyor. Bu konuda da ilk faaliyetini Porsche 911 GT2 RS pistonları üzerinde gösteriyor. Aracın pistonları artık tamamen 3 boyutlu yazıcı tarafından üretilecek. Ayrıca pistonların gücü de bu işlem ile birlikte artış gösterecek.

3 boyutlu yazıcıların teknolojisi ile birlikte yeni üretilen pistonlar, şimdiye kadar üretilenlere kıyasla yüzde 10 civarında daha hafif olacak. Ayrıca yeni teknoloji ile birlikte motor hızında optimizasyon yapılabilmesinin de önü açılacak. Bununla birlikte Porsche 911 GT2 RS yeni pistonlar ile 365 km/s hızına ulaşabilecek.

Ayrıca bu işlem, Porsche’nin ilk defa 3 boyutlu yazıcı tecrübesi değil. Daha önce 3 boyutlu olarak araçların koltukları üretilmeye başlanmıştı. Ancak bu pistonların ve üretilen malzemelerin ne zaman satışa sunulacağı konusunda herhangi bir bilgi henüz paylaşılmış değil.

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR