Samsung, Windows 11’li Üç Yeni Galaxy Book Dizüstü Bilgisayarı Piyasaya Sürdü

Mert Çetin Çetintaş
184 görüntülenme

Samsung, Galaxy Book Odyssey, Galaxy Book Pro 360 5G ve standart Galaxy Book dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri için üç yeni Galaxy Book dizüstü bilgisayarı duyurdu. Çoğunlukla, bu dizüstü bilgisayarlar zaten biliniyordu, ancak şimdi ABD’de belirli bir çıkış tarihi bulunuyor.

Samsung Galaxy Book Odyssey ile başlayarak, birinci sınıf bir tasarımla oyun bilgisayarının bir karışımıdır. 6 çekirdeğe ve 12 iş parçacığına sahip bir Intel Corei7-11600H CPU ve ayrıca grafikler için bir NVIDIA GeForce RTX 3050Ti GPU tarafından desteklenmektedir. Bu bazı ayarları düşürmeniz gerekse de modern oyunların çoğunu sorunsuz çalıştırabileceğiniz anlamına geliyor. 32 GB’a kadar RAM ve 1 TB’a kadar depolama dahil olmak üzere çeşitli RAM ve depolama yapılandırmalarında gelir ve tamamlanmış Odyssey Control uygulaması, performansı en yüksek seviyede tutabilmeniz için PC’nizdeki kaynak kullanımına ilişkin bir genel bakış sunuyor.

Ekran 15,6 inç Full HD LCD paneldir ve bazı oyuncuların hayal kırıklığına uğrayabileceği yüksek bir yenileme hızına sahip değildir. Tasarım açısında Galaxy Book Odyssey, mistik siyah renkli tamamen metal bir kasa içinde gelir. Ayrıca 17,78 mm’de nispeten ince bir bilgisayar ve 4,08 lb’de boyutu ve teknik özellikleri için aşırı ağır değil. Bağlantı için iki USB Tpye-C bağlantı noktası, üç USB Type-A, bir kulaklık jakı ve bir microSD kart okuyucu elde ediyorsunuz.

Samsung Galaxy Book Pro 360 5G, temel olarak Samsung’un bir süredir piyasada olan dönüştürülebilir amiral gemisinin sadece 5G versiyonudur. Intel Core i7-1160G7’ye kadar 11. nesil Intel Core işlemcileri bir araya getiriyor ve çoğu günlük görevde harika bir premium deneyim için yeterli olan 16 GB’a kadar RAM ve 512 GB depolama alanıyla birlikte geliyor.

Galaxy Book Pro 360 5G’nin öne çıkan özelliği, 13,3 inç boyutunda ve Full HD çözünürlükte gelen bir AMOLED ekrana sahip olmasıdır. Ayrıca ekranda daha doğal bir şekilde çizip yazabilmeniz için bir S Pen içerir. Galaxy Book Pro 360 5G’nin bir diğer büyük odak noktası, alüminyumdan yapılmış olmasına rağmen sadece 11,43 mm kalınlığında ve sadece 2,43 lb ağırlığında olarak taşınabilmesidir.

Bağlantı noktaları için Thunderbolt 4 bağlantı noktası, iki standart USB Type-C bağlantı noktası, bir kulaklık jakı ve bir microSD kart okuyucu alırsınız. 5G bağlantısı, 6GHz altı değeri destekler, ancak mmWave’i desteklemez.

Son olarak, performans, birinci sınıf tasarım ve fiyat dengesi ile daha çok genel kullanıma yönelik bir dizüstü bilgisayar olan standart Samsung Galaxy Book’a sahibiz. Intel Core i7-1165G7’ye kadar 11. nesil Intel Core işlemcilerle birlikte gelir ve ayrıca Intel’in dizüstü bilgisayarlar için ayrı grafikleri olan Iris Xe MAX’ı içerir. Bu nedenle temel oyun veya yaratıcı iş yükleri için iyi bir performans elde etmelisiniz. Ayrıca Galaxy Book Pro 360’da benzer şekilde 16 GB’a kadar RAM ve 512 GB depolama alanıyla da alabilirsiniz.

Galaxy Book’un buna kıyasla bazı köşeleri kestiği yer, 15,6 inç Full HD LCD panel olan ekranıdır. 15,49 mm kalınlığında ve 3,51 lbs ağırlığındadır, bu da onu oldukça taşınabilir hale getiriyor. Ayrıca, iki normal USB Type-C bağlantı noktası, iki USB Type-A bağlantı noktası, bir kulaklık jakı, HDMI ve bir microSD kart okuyucu dahil olmak üzere Thunderbolt desteğini de kaçırıyor.

Bu dizüstü bilgisayarların tümü, 11 Kasım’da Samsung’un web sitesinde ve diğer perakendecilerde piyasaya sürülecek.

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR