Samsung’dan Tam 6 Kameralı Akıllı Telefon Geliyor

Halis Demir
774 görüntülenme

Akıllı telefonların aklı ile kamera sayısı doğru orantılı olarak ilerliyor. Görünüşe göre Samsung, kamera sayısını 6’ya çıkarmaya hazırlanıyor.

samsung-6-kamera-telefon-teknobiyotik

Güney Kore menşeili teknoloji devi Samsung, akıllı telefon denince akla ilk gelen markalardan biri geliyor. Ancak akla gelmesi yetmiyor, dünya genelinde pazar payındaki koltuğunu kaybettiğini size burada duyurmuştuk. Şimdi ise Samsung, haberimizi duymuş olacak(!) ki yenilikler ile gündeme geliyor.

Samsung, tam olarak 6 adet kameraya sahip bir telefon tasarımının patentini aldı. 6 lense sahip olan akıllı telefon, hem yüksek yakınlaştırma hem de geniş açı sağlayabilmek için özel bir mühendislik kullanılarak geliştirilmiş.

Let’s Go Digital’den Ilse Jurrien patent hakkında; “Sıralı kamera sistemine bir LED flaş eklenmiş. ‘Normal’ modda, her görüntü sensörü bir yönü gösterebilir ve daha sonra görüntü algoritmalarını kullanarak dizi yapılandırmasını optimize edebilir. Hareketli sensörleri kullanarak, daha fazla odak uzaklığı elde etmek için eğilebilirler. Örneğin, hareketli bir sensöre sahip dört geniş açılı lens yardımıyla, ‘pano-bokeh efekti ile panoramik bir görüntü de yakalayabilirsiniz. Başka bir deyişle, arka planı bulanık olan panoramik bir görüntü – mevcut Samsung akıllı telefon modellerinde henüz bulunmayan bir özellik ” şeklinde bir açıklama yaptı.

6-kamera-haber

Bahsi geçen telefonunun piyasaya ne zaman sürüleceği konusundan herhangi bir bilgi bulunmuyor. Önümüzdeki senelerde karşımıza çıkacak telefonlar ise yukarıdaki şekilde olacak gibi gözüküyor. 🙂 Bakalım, hep beraber öğreneceğiz.

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR