Telegram için Video Arama Özelliği Yolda

Halis Demir
84 görüntülenme

Son dönemlerde popülerliğini katlamayı başaran Telegram, sürekli olarak aldığı güncellemeler ile rekabeti kızıştırıyor. Uygulamanın eksiği olarak görülen video arama özelliği de yakında geliyor.

telegram-beta-teknobiyotik-min

Dünya üzerinde 500 milyona yakın kullanıcı sayısına sahip olan Telegram, WhatsApp ile olan rekabetini kızıştırıyor. Özellikle de uygulamanın Rusya’da olan engellemesinin dün (23.06.2020) itibari ile kalkması, kullanıcı sayısında büyük bir artış sağladı.

Daha öncesinde Rusya’nın en popüler sosyal medya platformu VK’yı yayınlayan yazılımcı Pavel Durov tarafından yayınlanan Telegram, 6 yıldır dünya genelinde hizmet veriyor. WhatsApp uygulamasının 1 numaralı rakibi olarak görülen platform, her güncelleme ile daha fazla içeriğe kavuşuyor.

iOS işletim sistemi kullanıcıları için yayınlanan beta güncellemesi, uygulamaya sonunda video ile görüşme yapma özelliğini devreye soktu. Herhangi bir problem yaşanmaması durumunda özelliğin tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor.

Telegram Beta Güncellemeleri Nasıl Açılır?

Eğer siz de uygulamanın video görüşme özelliğini açabilmek istiyorsanız beta güncellemelerini açmanız gerekiyor. Bunun için ise Ayarlar menüsünün en altındaki ‘Deneysel Özellik’ anahtarını açtıktan sonra güncelleme yapmanız yeterlidir. Güncellemenin ardından Video Araması seçeneğini görebilir ve deneyimleyebilirsiniz.

Ancak unutmayın, bu özelliğin aktif olması için karşı tarafın da özelliğe erişebiliyor olması gerekmekte. Aksi halde seçeneği göremeyeceksiniz.

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR