Türk Mühendisler E-Sporcuları Eğitecek Yapay Zeka Geliştirdi!

Mehmet Emin
654 görüntülenme

Türk mühendisler, oyuncuların güçlü ve zayıf yönleri saptayarak, oyun stilini analiz ederek ve raporlayarak, oyuncuların beceri ve taktik geliştirmelerini sağlayan yapay zeka eğitmeni SenpAI’yi geliştirdi.

E-Spor’un dünya çapında 450 milyondan fazla meraklısı ve izleyicisi var ve yılda yaklaşık 1,1 milyar dolar gelir elde ediliyor. Örneğin, 2018 League of Legends Dünya şampiyonasını 200 milyon izleyici takip etti.

SenpAI oyuncuların güçlü ve zayıf yönlerini belirleyerek, oyun stilini derinlemesine analiz etmek için en gelişmiş yapay zeka tekniklerini kullanıyor. Oyuncular öğrenme potansiyellerini en üst düzeye çıkarırken, ilgi alanlarına göre yapay zeka tarafından oluşturulan ve profesyonel maçlardan uyarlanmış video kliplerin kişiselleştirilmiş bir kütüphanesine erişebiliyorlar.

Falcon AI’nin kurucu ortağı Berk Özer, planlarının E-Spor oyuncularına League of Legends, Valorant ve DOTA 2 gibi oyunlarda zayıflıklarını geliştirmelerine destek olacak bir yapay zekayla yardımcı olmak olduğunu söyledi. Özer, “Falcon AI’yi 2017’de kurduk. Ana hedefimiz yapay zeka yeteneklerimizi geliştirmekti. E-Spor’daki yüksek talebi gördükten sonra, tamamen bu alana odaklanmaya karar verdik. E-Spor dediğimde, insanlar beni yanlış anlayabilir. Yalnızca profesyonel olarak bu işi yapanlara odaklanmıyoruz. Aynı zamanda sadece becerilerini geliştirmek isteyen oyunculara da odaklanıyoruz” dedi.

Biz de, kendinizi geliştirirken yüksek performanslı ürünlerimizle destek olmaktan memnuniyet duyarız.

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR