WhatsApp, Çoklu Cihaz Desteğini iPad ve Android Tabletlerle Genişletmeye Hazırlanıyor !

Mert Çetin Çetintaş
251 görüntülenme

Whatsapp çoklu cihaz desteği beta genişleyen, iPad ve Android tabletlere çoklu cihaz desteği eklemek için hazırlanıyor. Çoklu cihaz desteği, WhatsApp’ı aynı anda birden fazla cihazda çalıştırmanın mümkün olduğu anlamına geliyor. Aynı WhatsApp hesabını dört adede kadar telefon dışı cihazda çalıştırabileceksiniz. Bunun anlamı, aynı WhatsApp hesabını birden fazla telefonda kullanamazsınız, ancak aynı hesabı Web, Masaüstü ve Portal için WhatsApp’ta aynı anda kullanabilirsiniz. Bu sıralar, iPad ve Android tabletler için de destek ekleme hazırlıkları devam ediyor.

Geliştirme aşamasında olan ve gelecekteki bir güncelleme ile yayınlanacak çoklu cihaz desteği.

Yaklaşan bu özellik WABetaInfo tarafından paylaşıldı. Önceden, WhatsApp’a PC’nizden erişmenin tek yolu, telefonunuzu QR kodu tarayarak bağladıktan sonra her zaman internete bağlı tutmaktı. Bu, mobil verileri kapatırsanız veya piliniz biterse PC’de WhatsApp’a erişiminizi kaybedeceğiniz anlamına gelmekteydi.

Çoklu cihaz uyumluluğu yardımcı cihazınızın WhatsApp hesabınıza bağımsız olarak bağlanmasıdır. Şirket, sohbetleri, kişi adlarını, sohbet arşivlerini, yıldızlı mesajları ve diğer tüm bilgileri cihazlar arasında senkronize ederken uçtan uca şifrelemenin tehlikeye girmemesini sağlamak için yeni bir mimari geliştirdiklerini söylüyor.

Tamamlayıcı cihazlar bir QR kodu taranarak bağlanır ve uyumlu cihazlarda WhatsApp, ekstra güvenlik katmanı olarak biyometrik kimlik doğrulamayı da uygular. Kullanıcılar, uygulama aracılığıyla eşleştirilmiş tüm yardımcı cihazlarını görebilir ve ayrıca en son ne zaman kullanıldıklarını da görebilirler. Uzaktan da çıkış yapabilirler. Daha fazla bilgi için, çoklu cihaz özelliği hakkında WhatsApp’ın SSS sayfasına göz atabilirsiniz.

Anroid tabletlerin Android akıllı telefonlardan çok uzak olmadığı göz önüne alındığında, şirketin yavaş yavaş birden fazla telefonda çoklu cihaz desteği sunmaya doğru ilerlediğini ifade edebiliriz. Şu anda WhatsApp aracılığıyla birden fazla akıllı telefonda aynı anda oturum açmanın bir yolu yok, ancak gelecekte bu özelliğin gelmesi de bekleniliyor.

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR