Windows 10 Başlat Menüsünün Boyutu Nasıl Ayarlanır?

Halis Demir
386 görüntülenme

Çoğu Windows 10 kullanıcısı, başlat menüsünün görünümünden şikayetçi. Bu çubuğu temelli değiştirmek için farklı tema gibi seçeneklere gidilse de, önemli olan boyutu diyenler için küçük bir rehber hazırladık. Peki Windows 10 başlat menüsünün boyutu nasıl ayarlanır?

Eğer Windows 10 kullanıyorsanız ve başlat menüsünün boyutundan rahatsızsanız, bu menüyü yeniden boyutlandırmak çok basit. Öncelikle temiz bir Windows 10 kurduktan sonra varsayılan olarak gelen başlat menüsü nasıl gözüküyor bakalım;

Başlangıç olarak Windows 10 başlat menüsü aşağı yukarı bu şekilde gözükecektir. Menünün uzunluğunu ayarlamak için farenizin imlecini menünün üst bölümüne getirip yukarı sürüklemeniz gerekiyor. Fare imlecinin doğru yerde olup olmadığını anlamak için imlecin aşağıdaki görseldeki gibi gözüküp gözükmediğine dikkat edebilirsiniz.

Eğer fare imleci yukarıdaki gibi gözüküyorsa, menüyü aşağı yukarı olarak ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde başlat menüsünün uzunluğunu değiştirmiş olacaksınız.

windows-10-baslat-menusu-teknobiyotik-3
windows-10-baslat-menusu-teknobiyotik-4

Bu ayar sonrası menünüzü hemen yukarıdaki gibi uzatıp kısaltabileceksiniz. Ayrıca menünün genişliğini de değiştirebiliyoruz. Bunun için ise fare imlecimizi menünün üst tarafına değil, yan tarafına getirip aynı işlemleri yapmamız gerekiyor. Üstelik fare imlecimizi menünün köşesine getirdiğimizde, hem uzunluk hem de genişlik ayarını aynı anda yapabiliyoruz.

windows-10-baslat-menusu-teknobiyotik-5
windows-10-baslat-menusu-teknobiyotik-6

Yapmamız gerekenler yalnızca bu kadar. Eğer daha fazla bu tarz nasıl yapılır içeriği görmek istiyorsan yorumlarda belirtmeyi unutma!

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR