Windows 10’da Hareketli Arkaplan Nasıl Ayarlanır?

Halis Demir
3437 görüntülenme

Belki de her gün bilgisayar başına kısa bir süre de olsa geçiyoruz. Her zaman aynı sabit ekranı görmekten sıkılmadınız mı? Cevabınız evet ise bu yazı sizin için.

leagueof-legends-TBTV-Live-Wallpaper_Gif-Social

2 tip Windows kullanıcısı vardır. Bunların biri arka plan görseline hiç dokunmaz iken, diğeri ise haftada 1, ayda 1 gibi belli aralıklar ile değiştirir. Bir de yeni görsel arama serüveni vardır ki o kısmı hiç sormayın…

Biz ise, her 2 tip kullanıcıyı da bu dertten kurtarabilecek bir çözüm önerisi ile karşınızdayız. Canlı duvar kağıtları. Ya da hareket eden duvar kağıtları diyebiliriz. Aynı yukarıdaki görselde gördüğünüz tarz duvar kağıtları ile birlikte, gözünüze hoş gelen, sizi dinlendiren görselleri kullanabilirsiniz. Ya da tam tersi her yerde bombaların patladığı duvar kağıtları da mevcut (tavsiye değil, bilgi). Biz ise yazımızın devamında siz hiç zorlanmayın diye özel bir duvar kağıdı listesi hazırladık. Üstelik bunları kullanabileceğiniz uygulamalar da yine yazımızın devamında bulunuyor.

Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki, hareketli duvar kağıtları Windows içerisinde varsayılan olarak bulunmuyor. Yani 3. parti yazılımlar kullanmamız gerekiyor. Bu aşamada da karşımıza birçok seçenek çıkıyor ancak biz ücretli ve ücretsiz olarak en iyi 2 alternatifi sizlere sunuyoruz.

rePaper (Ücretsiz)

rePaper, Unity oyun motoru ile yazılmış oldukça basit bir uygulama diyebiliriz. Uygulama, arka planınızı bir video olarak ayarlamanıza olanak tanıyor.

Ancak bu uygulamada belirtmemiz gereken durum, bilgisayar donanımlarını kullanma oranı diyebiliriz. Standart bir i5 işlemcide, yalnızca arka plan gösterirken yüzde 10 civarında işlemci kullanıyor. RAM ve Grafik Kartı kullanımı da benzer bir şekilde kullanılıyor.

rePaper indir: Tıkla

Wallpaper Engine (Ücretli)

İçeriğimizde sizler için bulduğumuz ve önerdiğimiz uygulama ise Steam’de satılan ve bazı zamanlarda ‘Çok Satanlar’ listesine dahi giren Wallpaper Engine oluyor. Steam içerisinde 15,99 TL fiyat etiketi ile satışta olan uygulama, indirimler ile 3 TL civarlarına kadar düşebiliyor.

Wallpaper Engine ile kendinize özel duvar kağıtlarını sorunsuz ve profesyonel bir şekilde düzenleyebilirsiniz. İçerisinde bulunan birçok araç ile canlı ve dinamik duvar kağıtlarınızı hazırlayabilir, bunları Steam içerisinde ya da farklı platformlarda yayınlayabilirsiniz. Uygulama için başka kişiler tarafından hazırlanan duvar kağıtları da yine Steam atölyesinde yayınlanıyor.

Wallpaper Engine indir: Tıkla

En İyi Dinamik Duvar Kağıtları

Dinamik duvar kağıtları seçenek olarak yüzlerce olmasına rağmen bunlar arasında gerçekten kalitelileri bulmakta zorlanabilirsiniz. Biz de siz hiç bu aşamada yorulmayın diye donanım sevicilere özel bir Teknobiyotik dinamik duvar kağıdını hazırladık. Hazırlamış olduğumuz duvar kağıdı videosunu hemen aşağıdan izleyebilir, indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Ayrıca bu şekilde canlı duvar kağıtlarını liste olarak paylaşmaya devam edeceğiz. Bu liste güncellendikçe YouTube ve bu yazı üzerinde güncellenecek iken, Steam üzerinde de paylaşmaya devam edeceğiz. Wallpaper Engine ile doğrudan Steam üzerinden duvar kağıdımızı kullanmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Son olarak belirtmeden geçmeyelim, yüksek kaliteli arka plan çalışmalarını indirseniz ve kullansanız da, ekranınız bunları tam kalitede göstermek için yeterli seviyede olmayabilir. Tam da bu aşamada sizler için özel çalışmalar ile listelediğimiz monitörlerimize buradan erişebilirsiniz.

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR