YouTube Videoları Nasıl İndirilir?

Halis Demir
551 görüntülenme

Dünyanın en popüler video izleme platformlarından biri olan YouTube, günde milyarlarca saat izleniyor. Ancak bu videoları indirip internetimiz olmadığında izleme gibi bir şansımız bulunmuyor. Peki YouTube videoları nasıl indirilir?

Dünyanın en popüler video paylaşma platformu olan YouTube, içerik üreticilerini korumak amaçlı videolarının indirilmesine doğal yollardan olanak tanımıyor. Ancak kullanıcılar, beğendikleri videoları internete sahip olmadıkları zamanlarda da dinlemek istiyor ve bu konuda yeni yollar arayışına çıkıyor.

Peki YouTube videoları nasıl indirilir? Aslında bunun için birçok farklı yöntem mevcut. Bunların her birinin de çok kolay olduğuna emin olabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım.

YouTube video indirme nasıl yapılır?

Yöntem 1: VDYouTube

YouTube videolarını sorunsuz ve kalite kaybı yaşamadan indirebileceğiniz kaynaklardan ilki VDYouTube oluyor. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz web sitesinin yanında daha basit bir yol da bulunuyor.

vdyoutube-teknobiyotik

Eğer VDYouTube websitesine gitmek istemezseniz, izlediğiniz videonun linkinin başına ‘vd’ ibaresi koymanız yeterli. Resimde mavi ile gösterdiğimiz şekilde linke tek bir ekleme yaparak istediğiniz videoyu indirebilirsiniz.

Yöntem 2: 4K Video Downloader

4kvideodownloader-teknobiyotik

VDYouTube gibi websiteler, videoları genellikle 720 piksele kadar destekler. Ancak siz 1080p ve hatta 4K video indirmek isterseniz 4K Video Downloader tam sizin ihtiyaç duyduğunuz uygulama.

  1. Buraya tıklayarak 4K Video Downloader programını indirin ve bilgisayarınıza kurun.
  2. YouTube’dan indirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayın.
  3. 4K Video Downloader içerisinde ‘Link Yapıştır’ bölümüne kopyaladığınız linki yapıştırın.
  4. Videoyu indirmek istediğiniz formatı ve kaliteyi seçin.
  5. ‘Download’ butonuna basın ve indirin.

4K Video Downloader programını hem Windows hem de MacOS işletim sistemlerinizde sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

GÜNCELLEME: 4K Video Downloader, artık Linux tabanlı işletim sistemlerini de destekliyor.

Bilgisayara YouTube videoları nasıl indirilir sorusunun cevabını sizler için derledik. Bu işlem için açılmış olan çok fazla internet sitesi ve program bulunsa da, sizler için en stabil olanları seçtik. Üstelik bazı websitesi ve uygulamaların da reklamdan geçilmediğini hesaba katarsak, ne yazık ki uygun bir site ya da uygulama bulmak oldukça zorlaşıyor.

NOT: YouTube üzerinden video indirmek, yasal olmamasından ziyade kullanıcı haklarını da ihlal etmek anlamına gelmektedir. Bu içerikleri paylaşmak ve çoğaltmak telif hakkı ihlallerine sebep olmaktadır. Başınıza gelebilecek herhangi bir durumda Teknobiyotik Ekibi sorumlu değildir.

Yorum yap

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR